Много лоша загуба на националния ни отбор. Преди гостуването на

...

Швейцария ни разсипа и се класира на Мондиала

Много неприятна загуба на националния ни тим. Преди гостуването на Швейцария, домакините се заканваха, че ще ни разгромят и това се оказа факт.

Загубихме с 0:4, като можеше да бъде и по-лошо.

Преди началото на борбата домакините почетоха своя капитан Джердан Шакири, който записа мач номер 100 с фланелката на " часовникарите ".

Цяло полувреме, съгласно упованията, домакините обсаждаха нашата врата, само че играчите на Ясен Петров се бранеха грамотно.

В 40-ата минута Денис Закария слаломира около няколко наши играчи, само че по-късно прати топката около българската врата. В 45-ата минута Ноа Окафор докосна гола, само че ударът му се спря в страничната греда.

Опълчението обаче не устоя при започване на второто полувреме, когато Окафор откри резултата с глава.

В 54-та минута - втора греда за швейцарците, което ядоса капитана Шакири, отправил удара към вратата.

Две минути по-късно обаче Варгас разстреля Караджов - 2:0. В тези минути някак си беше неловко и тъпо да се гледа играта на нашия народен тим.

За страдание, това продъжи с цялостна мощ, като паднаха още голове.

В 72-та минута, отново след анулиран гол за домакините, Итън в този момент означи - 3:0. В добавеното време - 4:0 за Швейцария! Фройлер хвърля домакинските последователи в възторг! Вече е несъмнено, че Швейцария се класира непосредствено за Световното състезание!

Италия пък отива на бараж, след нулево тъждество при гостуването на Северна Ирландия.

Източник: standartnews.com