Милан най-после зарадва своите фенове с добра игра и постигна

...

"Mилан" се разигра срещу "Киево" и си уреди среща с "Интер" за Купата на Италия

Милан " най-сетне зарадва своите почитатели с добра игра и реализира безапелационна победа с 3:0 против " Киево " в осминафиналите за Купата на Италия. В идващия кръг " росонерите " ще се изправят против градския противник " Интер ". В сряда " нерадзурите ", които водят в класирането на Серия А, оцеляха против третодивизионния " Порденоне " след победа с дузпи.

Тази вечер другият гранд от Милано нямаше никакви проблеми против " Киево ". Тимът на Дженаро Гатузо пречупи гостите от Киево за 55 минути, в границите на които означи и трите си гола.

Сусо даде звук за триумфа в 22-aта минута. Испанецът се разписа с глава след центриране от десния фланг на Давиде Калабрия. Пет минути по-късно домакините бяха покрай второ попадение, само че вратарят Марко Силвестри избави поредно удари на Патрик Кутроне и Андре Силва.

Вторият гол въпреки всичко не закъсня. В 30-ата минута играчите на " Верона " не съумя да изчистят добре топката след корнер. Последва центриране на Сусо от десния фланг към далечната греда. От дребен ъгъл Силва подаде паралелно на голлинията, а Алесио Романьоли стигна пръв до топката и от близко я изправи в мрежата.

"Psychological violence by giving you €6 million a season & signing your parasite brother? It's time to leave...our patience with you is over! "

Milan fans showing their anger towards Donnarumma after all the reports that he's trying to leave them... pic.twitter.com/gNEql2iqk5
— ItalianFootballTV (@IFTVofficial) 13 декември 2017 година

Donnarumma in tears on the pitch after being targeted by Milan fans protest, Bonucci trying to lift him up pic.twitter.com/bqeFqrQSPI
— Tancredi Palmeri (@tancredipalmeri) 13 декември 2017 година

Десет минути след почивката 19-годишният Кутроне постави точка на разногласието. Юношата на " Милан " се разписа с глава от сложна позиция след центриране на Сусо при късо осъществяване на корнер.

" Фиорентина " също си обезпечи място в четвъртфиналите. " Виолетовите " завоюваха трагична победа с 3:2 против " Сампдория ". Двата тима си размениха по едно попадение преди почивката, а през втората час паднаха три гола от дузпи.

" Фиорентина " два пъти излизаше напред в резултата. Кума Бабакар даде начало на головото шоу още преди да са минали две минути игра. Едгар Барето обаче изравни шест минути преди края на първото полувреме.

Жордан Верету беше прецизен от бялата точка в 59-ата минута, с цел да направи 2:1 за " Фиорентина ". Гастон Рамирес изравни в 77-ата минута от дузпа. Мачът беше решен в добавеното време след още един углавен. Верату още веднъж не сгреши и прати своя тим в идната фаза.

" Фиорентина " чака спечелилия от мача сред " Лазио " и втородивизионни " Цитадела ", които играят в четвъртък от 22.00 ч. Другите четири мача от осминафиналите са идната седмица - " Наполи " против " Удинезе ", " Рома " против " Торино ", " Ювентус " против " Дженоа " и " Аталанта " против " Сасуоло ".
Източник: dnevnik.bg