Милан и Торино не успяха да си отбележат гол и

...

Два отменени гола и без победител на Милан – Торино

Милан и Торино не съумяха да си отбележат гол и приключиха 0:0 на „ Сан Сиро “ в мача от 14-ия кръг на Серия А. Това бе следващата издънка на „ росонерите “ пред своя аудитория от началото на сезона. Те не съумяха да вкарат гол на "Сан Сиро " в четвърти следващ мач. "Вина " за равенството имат двамата вратари Салваторе Сиригу за Торино и Джанлуиджи Донарума за Милан, които на няколко пъти се изявиха с блестящи намеси.

Милан стартира обещаващо мача и в 5-та минута пред Никола Калинич се откри отлична опция, само че след удара му топката мина настрана от десния дирек на вратата на Сиригу.

Джон Оби означи гол във вратата на Милан в 20-та минута, само че попадението не бе зачетено поради игра с ръка на футболиста на Торино.

В добавеното време на срещата Патрик Крутоне означи гол, само че попадението не бе зачетено поради доста противоречива засада, която бе маркирана на футболиста на Милан.

След това тъждество Милан е седми в класирането с 20 точки, до момента в който Торино е десети с 19 точки.