Мичиган“ се очертава като класически протичащ вирус и не се

...
Мичиган“ се очертава като класически протичащ вирус и не се
Коментари Харесай

Д-р Ангел Кунчев: Възможна е паралелна циркулация на два или три вируса


„ Мичиган “ се обрисува като типичен протичащ вирус и не се чакат изненади. Трудно е да се каже какъв брой ще бъде интензивна епидемията.

Това сподели пред Нова телевизия основният епидемиолог доктор Ангел Кунчев. Той предложи всеки да бъде деликатен с грипа, тъй като е мъчно предсказуем. По думите му не са доста хората, които имат построени антитела против вируса "Мичиган" и това му дава опция да болести повече хора, в случай че не са ваксинирани, само че няма по какъв начин да повлияе на публичния имунитет. Освен него може да ни нападна и Хонконг, който е прочут от предходната година.

Според доктор Кунчев сега доминират рино вирусите, които доста разнородни с няколко десетки варианти. Няма данни за в този момент за хванати грипове в Европа и не може да се каже, че картината на Стария континент ще бъде същата като в Австралия във връзка с "Мичиган".

„ Над 90% случаи като затруднения са тежко протичаща пневмония. Основно визира хората над 60 - 65 години. Наблюденията при децата най-често са бронхити и пневмонии, а най-тежка фаза под 0.1% се визира централната нервна система. Възможно е да имаме паралелна циркулация на два или три вируса “ сподели специалистът. Според него пациентът не може да разпознае признаците. "Хонконг" се отличава с внезапно начало, висока температура и болки в мускулите. При него има общо възприятие на отпаднало, потребност от отмора на легло най-малко 2 - 3 дни. Най-засегнати са децата и хората над 60 - 65 години.

Експертът отхвърли схващането, че нарасналият банкет на витамин С понижава риска от вирус, а като цяло имунизациите дават най-голяма гаранция. Той акцентира още, че извънредно значимо е избягването на очевидно заболели хора, тъй като при грипа болестта може да стане доста елементарно единствено от кашлица и кихане. Според доктор Кунчев няма последна граница за имунизация, само че най-подходящи месеци са октомври и ноември. "Една ваксина защищава не повече от година - година и половина.", сподели още той. /БГНЕС
Източник: bgnes.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР