Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола призна, че Бтенфорд е

...

Гуардиола призна: По-добрият отбор победи

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола призна, че Бтенфорд е бил по-добрият тим на „ Етихад “ в днешния дуел против първенците и заради тази причина справедливо е победил. Според испанеца „ жителите “ не са съумели да се оправят с дългите подавания, които Давид Рая отправяше към нападателите, и са имали доста проблеми с отиграванията на Айвън Тони, който означи двете попадения във вратата ма Едерсон.

„ По-добрият тим победи. Имахме доста проблеми. Не можехме да пресираме високо поради това, че топката бе пращана от вратаря към нападателя. По този метод не успяхме да спечелим нито една топка. Когато Тони отклоняваше тези подавяния, ни създаваше проблеми. Когато задържаше топката в средата и комбинираше с тримата играчи в центъра, също ни създаваше проблеми. В последна сметка не успявахме да отнемем топката. В първите 15-16 минути те имаха две чисти благоприятни условия. След това имахме положителни моменти, в които атакувахме по-бързо, центрирахме и от двата фланга и създадохме малко повече. Стартирахме добре второто полувреме, след което имаше спиране за 10 минути. След всяко прекъсване на игратa имаше дълги топки, които не успявахме да спечелим. Не успявахме да създадем задоволително положения. Тактически имахме проблем да направляваме мача. Не успяхме да направляваме тези дълги подавания от Рая към Тони ", проучва Гурадиола след срещата.
Източник: novsport.com