Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп заяви, че е доволен от

...

Клоп видя позивите въпреки тежката загуба от Ман Сити

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп съобщи, че е удовлетворен от тима си, макар тежката домакинска загуба от Манчестър Сити с 1:4, след която „ мърсисайдци “ към този момент изостават на 10 точки от „ жителите “.

„ Да, най-после ни загубихме и това не беше нашият ден, само че огромна част от мача беше брилянтен мач от страна на моя тим. Виждам в очите ти (б.р. – обърна се към интервюиращия), че мислиш друго. На мен ми хареса. Първото полувреме играхме добър футбол против Сити, който можеш да води с 2 или 3:0. Второто полувреме малко трансформираха системата си на игра. Преминаха в 4-4-2 без топка. Ние трябваше да се приспособяваме по-бързо и трябваше да повлия на нашия жанр през втората игра. Малка смяна и ние щяхме още веднъж да бъдем в мача, само че при започване на втората част нямахме доста варианти и допуснахме елементарно първия гол. Ние нямахме задоволително варианти да играем нашата игра. Дадохме им елементарно първия гол и имаха прекалено много благоприятни условия за гол. Те вкараха, ние изравнихме. Отново бяхме добре, само че тогава допуснахме две големи неточности. Те ги използваха и към този момент водеха 3:1 и тогава към този момент беше мъчно да се обърне мача. Те имаха опция да вкарат и четвърти гол “, съобщи Клоп.