Мароко поднесе изненада и спечели с 2:0 срещу Белгия във

...

Правилно ли беше отменен гол на Мароко?

Мароко сервира изненада и завоюва с 2:0 против Белгия във втория си мач от група F на Световното състезание в Катар.
 Мароко съкруши слаба Белгия и оглави сензационно групата Мароко съкруши слаба Белгия и оглави сензационно групата
Успехът на арабите обаче можеше да бъде с още по-убедителен резултат, защото в самия завършек на първото полувреме беше анулиран техен гол на Хаким Зиеш поради засада. Крилото на Челси центрира от директен свободен удар и в крейна сметка по този метод съумя да прати топката в противниковата мрежа. Оказа се обаче, че капитанът Ромен Саис е бил в състояние на засада. Не стана ясно дали той е играл с топката, само че след инспекция с ВАР Сесар Рамос реши, че бранителят на Бешикташ е попречил на Тибо Куртоа да реагира и по тази причина попадението беше анулирано.

Така или другояче, “лъвовете на Атлас ” съумяха да отбележат два гола посредством Абделхамид Сабири в 73-тата минута и Закария Абуклал в добавеното време.

Снимки: Gettyimages