Марица постигна класическа победа с 3:0 срещу Димитровград в домакински

...

Марица продължи серията без загуба до 20 мача

Марица реализира класическа победа с 3:0 против Димитровград в домашен мач от 27 кръг в Трета лига - Югоизточна група. " Жълто-сините " изиграха мощен мач и справедливо реализираха триумф, с който остават на върха в класирането.

В 26-та минута Даниел Спасов центрира от дясно, Димитър Юруков се извиси с глава и откри головата сметка на Марица.

Гостите имаха един късмет да изравнят. Ахмед Осман насочи прехвърлящ удар в 36-та минута, само че не сполучи.

В 53-та минута Илия Николов бе прецизен от дузпа, която бе отсъдена за нарушаване в наказателното поле. И след втория гол пловдивчани продължиха офанзивите си и в 63-та минута Милен Танчев още веднъж се откъсна зад отбраната на гостите. Той напредна и подаде на Димитър Юруков в наказателното поле. Юруков несмущаван осъществя трети гол за своя тим и втори на своята сметка.

Димитровград приключи срещата с 10 души, откакто в 89-та минута Григор Георгиев получи червен картон за нарушаване против Теодор Фърков и последвалата намеса от страна на състезателя на гостите.

Така кършиякалии остават водачи в класирането най-малко до сряда, когато преследвачите Черноморец и Загорец ще изиграят отсрочените си мачове. Марица има в актива си 65 точки, с две повече от Черноморец и с три повече от Загорец. Следващата събота, 24 април, Марица гостува на Загорец в Нова Загора в дербито на 28 кръг.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Николай Парнаров (Георги Иванов), Христо Янчев © (Теодор Фърков), Мартин Анастасов, Милен Танчев (Сами Мехмедов), Димитър Юруков (Петър Шопов), Олджай Алиев, Александър Праматаров (Георги Георгиев). РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Борислав Дончев
ДИМИТРОВГРАД: Стамен Бояджиев, Цанко Чаушев, Станислав Митов, Дамян Чаушев (Георги Гоцев), Чавдар Камов © (Габриел Георгиев), Даниел Добриков (Горан Ахмед), Филип Сантов (Цветомир Матев), Марио Йовов, Александър Дайов, Ахмед Осман (Иван Иванов), Григор Георгиев.
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Милен Танчев, Теодор Фърков (М); Марио Йовов, Александър Дайов (Д)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Григор Георгиев (Д)
СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: Горско стопанство: Калоян Цветков - гр.Варна, Апелативен съд: Богомил Димитров - гр.Варна и Деян Войков - гр.Русе. 4-ти арбитър: Теодора Стоева - гр.Пловдив, Делегат: Стойчо Стоев - гр.Пловдив
Източник: marica.bg