Манчестър Юнайтед спечели с 2:1 гостуването си на Борнемут в

...

"Манчестър Юнайтед" показа две лица, но стигна до драматичен успех

" Манчестър Юнайтед " завоюва с 2:1 гостуването си на " Борнемут " в дуел от 11-ия кръг на британската Висша лига. " Червените дяволи " играха едва преди почивката, само че стигнаха до трите точки със мощно второ полувреме и късен гол на Маркъс Рашфорд.

" Черешките " потеглиха самоуверено напред още при започване на срещата и поведоха в 11-ата минута. Джуниор Станислас откри чудесно Калъм Уилсън в наказателното поле, а последният преодоля Давид Де Хеа от близка отдалеченост.
Снимка: Reuters
" Борнемут " продължи да основава работа на испанския пазач, само че след половин час игра " Юнайтед " изравни. Алексис Санчес навлезе в пеналта и пусна към Антони Марсиал на точката на дузпата, а французинът осъществя - 1:1.

Тимът на Жозе Моуриньо се разигра след почивката. В 64-ата минута Ашли Йънг извърши прелестно директен свободен удар, топката се отби в напречната греда и попадна в краката на Маркъс Рашфорд. Английският национал обаче направи по-трудното и вместо да я прати в мрежата стреля право в застаналия на голлинията Нейтън Аке. Последва рикошет в Пол Погба, преди Дейвид Брукс да почисти.
В последна сметка " Юнайтед " взе своето във втората от четирите минути добавено време. Маркъс Рашфорд бе най-съобразителен при едно разбъркане в наказателното поле на гостите и от втория опит прати топката в мрежата зад Асмир Бегович.

Така " Манчестър Юнайтед " се изравни с днешния си противник и към този момент има 20 точки, с което заема седмата позиция във краткотрайното класиране. Тимът на Жозе Моуриньо направи добра загрявка за мача с " Ювентус " в Шампионската лига. Двубоят е на 7 ноември (сряда) от 22 ч. и ще бъде излъчен директно по телевизия RING.
Източник: btvnovinite.bg