Манчестър Юнайтед се класира за 1/16-финалите на ФА Къп, след

...

Манчестър Юнайтед лесно си проправи път към следващата фаза на ФА Къп

Манчестър Юнайтед се класира за 1/16-финалите на ФА Къп, откакто реализира елементарен триумф при визитата си на Уигън с 2:0. Макар и против 18-ия в Лига 1, Ерик Тен Хаг бе заложил на съвсем най-благоприятен състав, който имаше 14 точни и 11 неточни изстрела на " DW Стейдиъм ".

Първото попадение в мача осъществя Диого Дало в 22-ата минута. Португалският национал доближи до топката на границата на наказателното поле, след което насочи извънредно акуратен изстрел, който не остави шансове за реакция от Тикъл.

За крайното 0:2 пък се разписа Бруно Фернандеш. Португалецът самичък си създаде дузпа, която по-късно вкара с лекост.

Победата можеше да бъде и по-изразителна за " алените дяволи ", само че през първата част момчетата на Тен Хаг сътвориха голям брой пропуски. На три пъти грандът удряше и греда.

Късметът несъмнено се усмихна на Манчестър Юнайтед, като на идната фаза колосът чака някой всред спечелилия от преиграването на двойката Нюпорт - Ийстли. Първият отбор е представител на Лига 2, до момента в който съперникът им е 11-ти в петото равнище на британския футбол.