Манчестър Сити завърши наравно 1:1 у дома с Ливърпул в

...

Пореден рекорд за Холанд при Сити - Ливърпул

" Манчестър Сити " приключи наедно 1:1 вкъщи с " Ливърпул " в дербито от 13-ия кръг във Висшата британска лига, а дуелът бе белязан от 2 достижения.

В 27-ата минута Нейтън Аке асистира за Ерлинг Браут Холанд, който откри резултата с 50-ия си гол във Висшата лига.

Превъзходството за първенците продължи и в 44-ата минута Фоудън още веднъж не можа да се разпише в мрежата на тима от Мърсисайд.

В 68-ата минута попадение на Рубен Диаш беше анулирано поради нарушаване против вратаря Алисън Бекер на Мануел Аканджи, а Холанд пропусна да направи 2:0 малко по-късно.

В 80-ата минута Трент Александър-Арнолд изравни след подаване на Мохамед Салах.

В самия завършек на спомагателното време удар с глава на Ерлинг Холанд не откри мрежата зад Алисон.

Преди дербито на върха Манчестър Сити беше в серия от 23 следващи победи вкъщи във всички шампионати. Водения от Пеп Гуардиола състав е преди всичко с 29 точки, до момента в който Ливърпул е на втора позиция с точка по-малко.
Източник: dnesplus.bg