Манчестър Сити спечели Суперкупата на Европа след успех над с

...

Манчестър Сити спечели Суперкупата на Европа

Манчестър Сити завоюва Суперкупата на Европа след триумф над с 5:4 след дузпи. В постоянното време мачът приключи 1:1. Ен Несири откри в 25-ата минута след отлична контра на Севиля. След час игра Палмър изравни за Сити.

Победителят в Шампионската лига доминираше над спечелилия в Лига Европа. Севиля обаче доста мъдро и подредено и сполучливо спираше Сити.

При дузпите Холанд вкара за първенеца на Европа. След него това направиха още Хулиан Алварес, Матео Ковачич и Джак Грийливш. За Севиля пък означиха Окампос, Рафа Мир, Иван Ракитич и Гонсало Монтиел. При 4:4 Кайл Уокър вкара за Манчестър Сити, до момента в който Немяна Гудель прати топката в гредата. Така отборът на Хосеп Гуардиола завоюва Суперкупата на Европа.

Суперкупата на Европа е четвърти трофей за клуба през 2023 година Но първи от този тип във витрината на британския първенец.
Източник: flashnews.bg