Манчестър Сити се върна на върха на Висшата лига за

...

Сити победи Арсенал и се качи на върха

Манчестър Сити се върна на върха на Висшата лига за първи път от ноември насам. Това стана след триумф над досегашния водач. Тимът на Хосеп Гуардиола завоюва в Лондон с 3:1. Сити има три гола по-добра голова разлика, само че и мач повече. Арсенал обаче има единствено точка в последните три кръга.

Артилеристите не играха зле, само че. Кевин де Бройне откри в 24-ата минута след неверен пас обратно на Такехиро Томиясу. Отборът на Микел Артета справедливо изравни три минути преди паузата с гол от дузпа на Букайо Сака. Наказателният удар беше отсъден за нарушаване на Едерсон против Нкетиа.

Сити игра доста по-добре след почивката и наказа домакините. Първо гостите получиха дузпа, само че тя беше анулирана от ВАР поради засада на Ерлинг Холанд. В 72-ата минута обаче нямаше благосклонност. Габриел загуби топката и Гюндоган изведе Грийлиш за 1:2. Десет минути по-късно Де Бройне изведе Холанд и норвежецът осъществя за 1:3.
Източник: flashnews.bg