Мъжкият хандбален отбор на Шумен 61 взе рутинна победа срещу

...

Хандбалният шампион запазва лидерското място след рутинна победа

Мъжкият хандбален тим на „ Шумен 61 ” взе рутинна победа против „ Левски ” с 39:20 (18:9) и резервира водачеството си в елитната група след 11-ия кръг. Двубоят бе в „ Арена Шумен ”.

Двете полувремена минаха съвсем еднообразно като игра и като развиване на резултата, при изрично превъзходство на домакините. Очевидната разлика в класите предопредели и спокойното, на моменти постепенно движение на игра, само че все пак и в двете елементи забавни моменти не липсваха. В средата на първото полувреме първенците към този момент водеха с 10:3 и това дефинитивно умъртви даже вярата за някаква конспирация в този конфликт.

Шуменци откриха с гол на Тансер Юсню още с първата си постепенна офанзива и след 2:2 домакините започнаха последователно да усилват задатъка си. Както и в предния мач още веднъж се развихри крилото Александър Димитров, който до почивката заби 7 майсторски гола, 4 добави Тансер Юсню, хубави стрелби и ефектни попадения видяхме още от Енгинджан Сали, Теодор Димитров, Николай Николов, Бранимир Балчев, Вилиан Негованов.

След почивката домакините продължиха да натрупат задатък разумно на фона на показаното на терена. По-интересно стана в последните 15-ина минути, когато и двата отбора и най-много домакините подвигаха оборотите на моменти, видяхме и по-бързи офанзиви, и по-красиви извеждащи пасове от дълбочина. Като цяло първенците играха в познатия си жанр в отбрана, гъвкаво, нападателно, което оптимално затрудни хандбалистите на „ Левски ” и те явно се мъчеха в крайната фаза на офанзивата. В игра за шуменци влязоха и тримата вратари – Емилиян Стефанов, Хасан Хасанов и Иван Кисьов, като и тримата направиха по 5 – 6 положителни спасявания, а Хасанов отрази и 7-метров углавен удар. През втората част голове забиха Николов, Балчев, Виктор Каников, Юсню, Сали, Т. Димитров, както и Митко Грозев, който с атрактивни стрелби на няколко пъти се оправдава за непривичните за него пропуски през първата част. Който си го може, си го може.

„ Шумен 61 ”: Х. Хасанов, В. Негованов 2, Сали 3, Ал. Димитров 9, Юсню 5, Грозев 4, Балчев 2 (Стефанов, Кисьов, Николов 6, М. Симеонов, Каников 4, Й. Михайлов, Т. Димитров 4).

„ Подходихме съществено към срещата, макар че на моменти си позволихме леки отпущания. Като цяло съм задоволен – на процедура това беше подготвителен мач за нашия тим. Оттук нататък ни следва още по-сериозна подготовка за идващите дуели, които ще са с по-висок прочувствен заряд ”, разяснява старши треньорът на първенците Никола Карастоянов.

Следващата седмица „ Шумен 61 ” още веднъж е хазаин. В „ Арена Шумен ” на 4 февруари от 16 ч първенците одобряват тима на „ Чардафон ” (Габрово).
Източник: moreto.net