Лудогорец“ разби с 5:0 като гост Ботев“ (Враца) в мач

...

Изхвърлете го! Краси Костов отново провали „Ботев“ /Враца/, този път срещу „Лудогорец“

„ Лудогорец “ разруши с 5:0 като посетител „ Ботев “ (Враца) в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. " Орлите " си изкараха разочарованието от отпадането от Шампионската лига на отбора от Северозапада.
Новото попълнение Руан откри в осмата минута, а Франсиско Гомес - Сон удвои при започване на втората част. Последваха 3 бързи гола в средата на полувремето, като точни бяха Педро Нареси, Аслак декор Витри и Кирил Десподов.
В срещата липсваше конспирация, откакто гостите не оставиха подозрения за разликата в класите най-малко в днешния дуел. Домакините бяха в допълнение затруднени от обстоятелството, че останаха с човек по-малко при започване на срещата.
Няколко неща вършат усещания в днешния дуел. За втори следващ път в мач против „ Лудогорец “ още през първите минути състезател на „ Ботев “ си изкарва малоумен червен картон. В предходната домакинска среща това направи Мартин Кавдански, а през днешния ден неговия образец последва Диого Барбоса. Все едно някой е заложил при букмейкърите, че безусловно ще има червен картон в този мач.
Но това не е най-тревожното. Всеки изкарва пари както откри за добре.
Най-лошото за врачани е тоталния спад във формата на титулярния вратар Красимир Костов. Играчът е същинска подигравка на определението „ пазач “ и неговите противоречиви намеси водят до спад в настроението за игра на неговите съотборници. Краси Костов е забъркан във всички загуби през новия сезон и по всичко проличава, че ще продължава да бъде дупката на „ Ботев “. Ако има мислещи хора в щаба на врачани, вратарчето би трябвало неотложно да бъде извадено от тима и препоръчан на битака за завършили с футбола играчи.
Иначе „ Лудогорец “ стартира по-активно мачът и разумно стигна до ранно разкриване на резултата. Кайо откри в наказателното поле Руан, който от дребен ъгъл съумя да прокара топката сред краката на Костов във вратата. Това бе дебютен гол за новото попълнение на " орлите ".
В 16-ата минута обстановката на домакините стана много тежка, откакто „ Ботев “ остана с човек по-малко. Диого Барбоса влезе остро в краката на Кайо Видал. Първоначално бе показан жълт картон, само че след обзор от ВАР в последна сметка играчът на Враца бе изпъден.
До края на първата част дейностите се водеха напълно в половината на врачани. На няколко пъти гостите направиха забавни офанзиви пред Красимир Костов, само че до второ попадение не се стигна. Веднъж и попадение на Руан вярно бе анулирано поради засада.
В началото на втората част „ Лудогорец “ вкара втори гол. Сон направи пробил по левия фланг, а Луис Фелипе не съумя да го тормози по никакъв метод и крайният защитник осъществя с техничен удар.
В 62-ата минута разградчани вкараха трети гол. След центриране от корнер състезател на „ Лудогорец “ стреля леко с глава и топката отиде в обсега на Красимир Костов. Вратарят обаче направи обикновена неточност и подари кълбото на Педро Нареси на голлинията.
Две минути по-късно пристигна и четвърти гол. Центриране от ъглов удар откри Аслак Фон Витри, който с удар от воле осъществя за 4:0.
В 72-ата минута влезлият като запаса Кирил Десподов също осъществя. Националът получи дълъг пас зад отбраната и технично трансферира неорентирания Костов.

„ Ботев “ (Враца) 0:5 „ Лудогорец “