Лудогорец победи трудно с късен обрат след почивката от 0:1

...

Лудогорец обърна Верея в края

" Лудогорец " победи мъчно с късен поврат след почивката от 0:1 до 2:1 вкъщи против " Верея " в дуел от осмия кръг в Първа лига. Преди почивката " зелените " имаха цялостно предимство, само че не съумяха да доближат до гол. Неточни удари на Сисиньо, Вандерсон и Джоди Лукоки не откриха задачата зад Георги Георгиев.

Пет минути преди почивката новобранецът в елита изненадващо поведе в резултата. Антон Огнянов се разписа след акуратен удар от фаул. Това е първо попадение в интерес на " Верея " през новия сезон. В 45-ата минута шут на Клаудиу Кешерю със задна ножица мина над вратата на старозагорци.

Втората част стартира с напън за първенците. Лукоки и Марселиньо на два пъти пропуснаха да върнат " Лудогорец " в дуела. Влезлият като запаса поляк Якуб Шверчок също в два следващи случая не съумя да запише името си измежду голмайсторите.

В 78-ата минута разумното се случи и Антон Недялков с удар от към 20 метра изравни резултата. Само три минути по-късно Марселиньо с левия крайник фиксира цялостния поврат в дуела на " Лудогорец Арена ".

След тази победа тимът от Разград има актив от 17 точки на второ място в класирането. " Верея " към момента е единствено с две точки и без нито една победа на 14-та позиция в Първа лига.

" Лудогорец " - " Верея "   2:1
0:1 Антон Огнянов 40

1:1 Антон Недялков 78

2:1 Марселиньо 82

" Лудогорец ": Ренан, Антон Недялков, Сисиньо, Натанаел, Козмин Моци, Густаво Кампаняро (60-Якуб Шверчок), Светослав Дяков, Марселиньо, Вандерсон, Джоди Лукоки (72-Димо Бакалов), Клаудиу Кешерю (85-Яцек Горалски)

" Верея ": Георги Георгиев, Теофилос Курупис, Иво Иванов, Илия Мунин, Емин Ахмед, Билел Малек, Милен Танев (65-Сейдина Диара), Майкъл Тевия (76-Елиаш), Ндомбоу Александер, Антон Огнянов, Милан Вушурович (84-Станислав Маламов)
Източник: bnr.bg