Ливърпул победи Уест Хем с 1:0 в един от най-интересните

...

Садио Мане донесе ценен успех на Ливърпул над Уест Хем

Ливърпул победи Уест Хем с 1:0 в един от най-интересните дуели от 28-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение бе дело на Садио Мане в средата на първото полувреме. Мърсисайдци направиха доста пропуски пред вратата на Лукаш Фабиански, само че и сътрудника му под рамката Алисон също блесна с няколко намеси.

С успеха Ливърпул събра актив от 63 точки, на три по-малко от водача Манчестър Сити, който на следващия ден се изправя против Манчестър Юнайтед в дербито на кръга. От своя страна Уест Хем е пети с 45 пункта.

Мърсисайдци стартираха нападателно и още във 2-ата минута имаха отлична опция да открият резултата. Мохамед Салах получи в наказателното поле, само че последвалият му изстрел бе слаб и Лукаш Фабиански улови.

Две минути по-късно Върджил ван Дайк бе над всички в наказателното поле, където стреля глава рисково около десния непряк дирек.

Домакините продължиха да работят на високи обороти и малко по-късно нова опция се откри пред Мохамед Салах, който още веднъж не откри задачата. Веднага по-късно и Луис Диас имаше опция да се разпише, само че неговият удар бе блокиран.

В 17-ата минута "чуковете " сътвориха първата си голова опция, откакто Михаил Антонио насочи изстрел, пращайки топката под гредата, само че Алисон улови. Малко по-късно бразилският вратар се намеси още един път уверено след удар в долния десен ъгъл на Томас Соучек.

Пет минути по-късно стражът на мърсисайдци се намеси още веднъж уверено, избивайки в ъглов удар компактен изстрел на Михаил Антонио.

В 27-ата минута Ливърпул откри резултата. Трент Александър-Арнолд по превъзходен метод центрира остро по земя в наказателното поле, където Садио Мане изпревари Лукаш Фабиански и осъществя в мрежата. Ситуацията бе прегледана с ВАР за евентуална засада на сенегалеца, само че решението не бе променено и домакините поведоха.

Мърсисайдци продължиха да работят нападателно в половината на гостите и 10 минути след попадението можеха да стигнат до второ. Луис Диас получи на добра позиция и насочи изстрел, само че Лукаш Фабиански бе на мястото си и избави.

Шест минути преди края на първото полувреме "чуковете " имаха отлична опция да възстановят равенството, само че изстрелът на Никола Влашия срещна тялото на противник и не влетя в мрежата.

Домакините стартираха нападателно и втората част. В 50-ата минута Трент Александър-Арнолд насочи компактен изстрел от отдалеченост, който бе отразен уверено от Лукаш Фабиански. В идващите минути мениджърът на гостите Дейвид Мойс трябваше да прави насилствена промяна, откакто Джаред Боуен не можеше да продължи и на негово място се появи Саид Бенрама.

Малко по-късно Луис Диас бе още веднъж покрай второ попадение, само че и този път изстрелът му мина настрана от вратата. Веднага по-късно Мохамед Салах на два пъти стреля към вратата на гостите, само че едва и вратарят на Уест Хем избави.

В 70-ата минута Мануел Лансини направи необикновен пропуск, откакто рикоширалата топка се озова в него, само че изстрелът му от дребния пеналт мина над вратата.

Девет минути по-късно Михаил Антонио нахлу в наказателното поле, след което първо бе затворен от Анди Робъртсън, а по-късно Наби Кейта превъзходно се намеси и мазета в ъглов удар.

До края на дуела Ливърпул задържа преднината си и стигна до триумфа.

ЛИВЪРПУЛ - УЕСТ ХЕМ 1:0

1:0 Садио Мане 27'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Трент Александър-Арнолд, Върджил ван Дайк, Ибрахима Конате, Анди Робъртсън, Наби Кейта, Джордън Хендерсън, Фабиньо, Луис Диас, Мохамед Салах, Садио Мане

Мениджър: Юрген Клоп