Лионел Меси отново се разписа за американския си отбор Интер

...

Меси отново точен за победата на Интер срещу Орландо сити

Efbet2023 Horizontal
Лионел Меси още веднъж се разписа за американския си тим Интер Маями в трети следващ мач. Аржентинецът вкара два гола за успеха с 3:1 над Орландо Сити. Така тимът, благосъстоятелност на легендата Дейвид Бекъм се класира за осминафиналната фаза на Купата на Лигите, в която вземат участие отбори от Мейджър Лийг Сокър и мексиканското състезание.

Меси изведе домакините напред в седмата минута с хубав гол след асистенция на Робърт Тейлър. Орландо Сити обаче изравни 10 минути по-късно с попадение на Сесар Араухо. Интер Маями още веднъж поведе в 51-ата след тъкмо изпълнена дузпа от Джоузеф Мартинес, а в 72-ата международният първенец с Аржентина оформи крайното 3:1 в интерес на домакините. Дебют за състава от Флорида направи и Жорди Алба, който влезе в игра през второто полувреме.

Така Меси към този момент има пет гола в три срещи за Интер Маями по време на груповата фаза на шампионата. Следващият противник на 7-кратния притежател на Златната топка и съотборниците му ще бъде отбора на Далас.