Лидерът във Висшата лига Арсенал разби Евертън с 4:0 в

...

Арсенал наказа Евертън, Ливърпул би Уулвс

Лидерът във Висшата лига Арсенал разруши Евертън с 4:0 в отсрочен мач от седмия кръг. Артилеристите към този момент имат еднакъв брой мачове с Манчестър Сити и пет точки повече – 60 против 55. Евертън остава в зоната на изпадащите – 18-ата позиция с 21 точки.

Арсенал излезе напред в 40-ата минута. Зинченко откри Сака в наказателното поле, а той прати топката в мрежата. Пет минути по-късно Сака асистира на Габриел Мартинели за 2:0. Попадението в началото не беше прието поради засада, само че ВАР сподели, че такава няма.. Със своите 21 години той е шестият най-млад с сходно достижение.

Тимът на Микел Артета осъществиха трети гол в 71-ата минута. Тросар пусна към Йодегор, неговишят шут рикошира и излъга Пикфорд. Десетина минути по-късно Мартинели оформи крайното 4:0.

По същото време надделя Уулвърхемптън с 2:0. По този метод алените се изкачиха до шесто място с 39 точки. Четвъртият Тотнъм има 45 точки.

Тимът на Юрген Клоп имаше преимущество от самото начало, само че стигна до гол чак в 73-ата минута. Тогава Диого Жота качи топката на главата на Върджил ван Дайк за 1:0. Иначе преди този момент попадение на Дарвин Нуньес беше анулирано поради нарушаване в офанзива.

Малко след гола на Ван Дайк Костас Цимикас изведе Мохамед Салах, а той повиши на 2:0.
Източник: flashnews.bg