Левски Лукойл победи с категоричното 88:72 (30:24, 28:17, 7:17, 23:14)

...

Успех в Украйна класира Левски Лукойл напред във ФИБА Къп

Левски Лукойл победи с безапелационното 88:72 (30:24, 28:17, 7:17, 23:14) като посетител против Днипро (Украйна) в четвъртия си дуел от груповата фаза на шампионата ФИБА Европа. " Сините " остават преди всичко без загуба, като към този момент си осигуриха и класиране за идната групова фаза в конкуренцията.

В първия интервал играта беше равностойна, само че Левски Лукойл взе задатък от 30:24, а вторите 10 минути от срещата протекоха при цялостно предимство за българския тим, който имаше 17 точки задатък на почивката. Домакините започнаха по-добре в идната част, само че Левски влезе със седем точки преднина в последната четвърт. Тя мина при ново предимство за столичани и те завоюваха с крайното 88:72. В заключителните минути " сините " демонстрираха добра пукотевица от линията за наказателни удари и това беше задоволително за четвъртия им следващ триумф в шампионата.

Патрик Рембърт се отличи с 20 точки и 7 битки, а съотборникът му Деян Иванов приключи с 18 точки и 8 овладени топки под кошовете. Олександър Мишула осъществя 21 точки за украинския тим, който няма нито една победа