Левски и Славия останаха с равни точки съответно на четвъртото

...

Левски и Славия спечелиха мачовете си от 11-ия кръг на първенството по волейбол за жени

Левски и Славия останаха с равни точки надлежно на четвъртото и петото място в българското състезание по волейбол за дами, откакто завоюваха мачовете си от 11-ия кръг.

Славия надигра Хектор с 3:0 (25:14, 25:19, 25:21) и завоюва 20-ата си точка от началото на сезона.

" Белите " загатнаха за идното още с началния сервис, печелeйки първите пет точки в мача. Хектор редуцира пасива си на една точка, само че Славия взе 11 следващи разигравания и затвори гейма при 25:14. В идващите две елементи домакините продължиха да преобладават и стигнаха до лесни три точки.

Левски победи с 3:1 (25:17, 25:23, 21:25, 25:16) Варна ДКС като посетител и също е с 20 точки от 11 мача. " Сините " водят с позиция пред Славия поради по-големия брой извоювани мачове - седем против шест.

Левски завоюва първите два гейма, а в третия Варна ДКС взе седем от първите осем разигравания и резервира задатъка си до края. В четвъртия гейм обаче се стигна до равенства единствено до 5:5. Левски направи дълга серия до 15:7 и стигна с лекост до крайното 25:16.

Варна ДКС и Хектор са шести и седми в класирането с по 6 точки.