Лайпциг победи Вердер Бремен с 2:1 в последния мач от

...

Лайпциг обърна Вердер с два гола след 87-ата минута

Лайпциг победи Вердер Бремен с 2:1 в последния мач от 32-я кръг на Бундеслигата. Успехът пристигна трагично, защото до 87-ата минута бременци водеха.

Леонардо Битенкур откри в интерес на гостите в 70-ата минута. Малко преди този момент, поради интервенция на ВАР. Биковете натиснаха обезверени и в 87-ата Вили Орбан вкара за 1:1. В шестата минута на добавеното време Доминик Собослай донесе трите точки за Лайпциг.

Като титуляр в състава на Вердер стартира българският национал Илия Груев. Опорният халф се показа устойчиво и получи жълт картон. Груев бе сменен в 76-ата минута от Никлас Шмид.

С успеха Лайпциг си върна третото място в класирането. Тимът има 60 точки, една повече от четвъртия Унион и четири повече от петия Фрайбург. До края остават два кръга и още един триумф ще подсигурява на биковете ново присъединяване в Шампионската лига. След седмица Лайпциг може да реши и купата, тъй като гостува на водача. Шампионът има единствено точка задатък пред Борусия Дортмунд – 68 против 67.
Източник: flashnews.bg