Реал Мадрид празнува своята 36-а шампионска титла на Испания след

...

Реал Мадрид се разправи с Алавес с 5:0

Реал Мадрид чества своята 36-а шампионска купа на Испания след домакинската победа над Алавес с 5:0. Мачът означи и завръщането в игра на. Вратарят пропусна по-голямата част от сезона поради контузия.

Винисиус Жуниор вкара два гола за Белия балет (27-а и 70-а минути). Джуд Белингам означи 19-ото си попадение за сезона, в което откри резултата в десетата минута. След това англичанинът даде асистенция на Федерико Валверде за гола на уругваеца в добавеното време на първата част. Ако Белингам вкара още един гол, той ще. Линекер има 20 попадения през сезон 1986/87 за Барселона. Няма аангличанин с повече голове през един сезон в Ла Лига. Освен това Белингам се приближи на едно попадение от най-резултания футболист този сезон – Артьом Добвик от Жирона.

Турската вяра на Реал Арда Гюлер също се разписа през втората част. Това е негов четвърти гол в 11 мача.

Реал Мадрид също така записа 30-и мач без загуба. Рекордът на Кралския клуб е 31 мача без проваляне през сезон 1989/99 г.
Източник: flashnews.bg