Лацио триумфира в Дерби дела Капитале“ над Рома с 1:0.

...

Рим е „синьо-бял“: Лацио с първи дубъл над Рома от 11 години

Лацио победи в „ Дерби каузи Капитале “ над Рома с 1:0. По-впечатляващото за „ орлите “ е, че за първи път от сезон 2011/12 те побеждават на два пъти през една и съща акция своя противник. В воин за „ бианкочелестите “ се трансформира Матиа Дзакани, който вкара единственото попадение в срещата в средата на втората част. Малко след гола на италианския национал бе анулиран автогол на неговия съотборник Николо Казале.

Докато Дзакани бе героят за Лацио, антигероят за Рома се оказа Роджер Ибанес. Бразилският централен защитник си изкара два жълти картона до 32-ата минута и остави „ джалоросите “ да играят с човек пасив близо час астрономическо време.

С успеха „ синьо-белите “ се качват на второ място с 52 точки, две пред Интер. Рома е на пета позиция с 47 пункта.

Първите минути минаха относително умерено. След към четвърт час игра застрашителен удар на Вайналдум мина напълно малко над напречната греда. Около пет минути по-късно пристигна и най-чистият голов късмет - Андерсон се озова на добра позиция самичък против Патрисио, само че португалският пазач резервира самообладание и избави.

Точно след изминаването на половин час игра Роджер Ибаниес, който имаше жълт картон, не овладя добре една топка, тя бе поета от Милинкович-Савич и със идващото си деяние бранителят спъна сърбина. За основният съдия Давиде Маса остана единствено да му извади втори жълт картон.