Лацио подгони място в Шампионската лига през следващия сезон. Орлите

...

Лацио успя да преодолее Дженоа в голово шоу

Лацио подгони място в Шампионската лига през идващия сезон. " Орлите " потрепериха и надделяха Дженоа с 4:3 на " Олимпико " и към този момент имат 64 точки на шестото място. Над тях са Наполи и Ювентус с по 66 и Аталанта с 68 и Милан с 69, а първите три тима към момента не са играли в този кръг. Два гола вкара Хаокин Корея, а по веднъж се разписаха Чиро Имобиле и Луис Алберто. Адам Марушич си осъществя автогол, а Джанлука Скамака от дузпа и Елдор Шомуродов бяха точни за Дженоа.

Лацио доминираше над своя противник в по-голямата част от мача. Положенията през вратата на гостите от Генуа се редяха едно след друго. Резултатът обаче се задържа 0:0 до 30-ата минута. Тогава най-сетне Хоаким Корея съумя да вкара. Той получи топката в наказателното поле и с прекрасен удар я прати вратаря Перин.

Малко преди почивката Лацио получи правото да извърши дузпа. Радованович задържа състезател на " орлите " и съдията уточни бялата точка. Зад топката застана Чиро Имобиле, който вкара невъзмутимо. Това гол номер 149 за него с екипа на Лацио, с което от изравни легендата Силвио Пиола.

През второто полувреме в 47-ата минута още веднъж състезател на Лацио вкара. Това бе Адам Марушич, само че казусът бе, че попадението му бе в личната му врата. Трябва да се означи, че голът бе много хубав - с петичка.

Но единствено минута по-късно задатъкът на Лацио още веднъж стана два гола. Луис Алберто приключи брилянтно офанзива за " орлите ". В 56-ата минута домакините взеха решение напълно нещата, когато Хоакин Корея вкара второто си попадение в мача.

В 79-ата минута гостите от Дженоа получиха право да изпълнят дузпа след жестоко влизане на Каталди, а резервата Джанлука Скамака осъществя за гостите от Генуа. А няколко секунди по-късно Алдор Шомородов добави още едно попадение на сметката на гостите.
Източник: fakti.bg