Лас Вегас продължава с шеметния сезон и поведе с 2-1

...

Лас Вегас взе аванс пред Сан Хосе в НХЛ

Лас Вегас продължава с шеметния сезон и поведе с 2-1 победи над Сан Хосе в полуфинала в Западната конференция на НХЛ.

Новаците в лигата завоюваха третата среща с 4:3 след продължение като посетители, а Уилям Карлсон в 8:17 минута на спомагателното време вкара за триумфа на Рицарите. Първата третина завърши без голове, а във втората домакините първоначално поведоха. След това обаче Лас Вегас наниза три попадения в границите на 7 минути.

Томас Хертъл въпреки всичко избави равенството за Сан Хосе с гол 1:57 минути преди края. Веднага след началото на продължението пред Лас Вегас се откриха две благоприятни условия да вкарат при числено предимство, които обаеч пропуснаха. Вратарят Марк-Андре Фльори направи 39 спасявания, в това число и брилятно отразен удар от Логан Кутюр, останал самичък против него. Кутюр имаше още една опция тъкмо преди Карлсон да вкара за 4:3.

Тампа Бей на изток изравни серията против Бостън на 1-1 победи, откакто завоюва семейството с 4:2. Яни Гудре, Тайлър Джонсън и онджей Палат вкараха първите три попадения за домакините, а Брейдън Пойнт се разписа на празна врата, с цел да оформи крайното 4:2. Пойнт записа асистенции за първите три попадения и най-после вкара 24.2 секунди преди сирената. /БТА