Квалификантът от Колумбия Даниел Галан сътвори сензацията в първия кръг

...

Стефанос Циципас изхвърча от US Open, Ник Кирьос отстрани сънародник

Квалификантът от Колумбия Даниел Галан сътвори сензацията в първия кръг при мъжете на Откритото състезание на Австралия, побеждавайки четвъртия подложен Стефанос Циципас от Гърция с 6:0, 6:1, 3:6, 7:5 в героичен конфликт в Ню Йорк.

Колумбиецът, който за първи път игра в главната скица на шампионат от Големия шлем, стигна до триумфа при деветия си мачбол. Той стартира дуела с 11 следващи гейма, а Циципас изобщо не сподели познатото си равнище и взе единствено пет точки при личен сервис в първия сет. Гъркът бе прегледан от физиотерапевт поради проблем с дясната ръка преди шестия гейм във втория сет.

В последния дуел от програмата за първия ден 23-ият подложен Ник Кирьос победи сънародника си от Австралия и добър другар Танаси Кокинакис с 6:3, 6:4, 7:6(4) за два часа и три минути игра.