Кикбоксьорите ни до 19 години спечелиха 30 шампионски титли на

...

Историческо второ място за България на Европейското първенство по кикбокс

Кикбоксьорите ни до 19 години завоюваха 30 шампионски трофеи на Европейското в Истанбул

За първи път в историята на родния кикбокс България зае втора позиция в общото класиране по извоювани медали на Европейското състезание за кадети до 19 години, което завърши през днешния ден в Истанбул, Турция.

На шампионата на остарелия континент бойците ни завоюваха общо 89 оценки от които 30 златни, 23 сребърни и 36 бронза.

Страната ни е втора в Европа след водача Англия с 48 златни, 27 сребърни и 22 бронза.

На кръг националите ни ще се завърнат със 6 златни, 5 сребърни и 8 бронзови отличия.

Успешна отбрана на своите Европейски трофеи от 2021 година  направиха националите Христина Андонова, Ивана Иванова, Алисия Сусанина, Анелия Тодорова и Виктор Грозданов.

Международната федерация по кикбокс „ ВАКО “ награди Венета Георгиева на татами и Анна Минкова на кръг за най-хубави рефери дами на Европейското състезание в Турция.

На шампионата в Истанбул участваха 1640 състезатели от 38 страни. България беше показана от 97 кикбоксьори.