Казахстан победи Дания с 3:2 в първия мач от втория

...

Казахстан преодоля пасив от два гола и надви Дания

Казахстан победи Дания с 3:2 в първия мач от втория кръг на група " Н " на евроквалификациите за Евро 2024 в Германия. " Червеният динамит " поведе с два гола на Расмус Хойлунд, преди домакините да отбележат три попадения в границите на 16 минути през втората част.

Расмус Хойлунд откри резултата с хубав прехвърлящ удар. Нападателят удвои головата си сметка 15 минути след първото си попадение в конфликта.

След почивката Йонас Винд игра с ръка в личното си наказателно поле. Възпитаниците на Магомед Адиев понижиха изоставането си с гол от дузпа на Бахтийор Зайнутдинов.

В 86-ата минута Асхат Тагиберген възобнови равенството с впечатляващ компактен удар отвън наказателното поле. В идната офанзива резервата Абат Аймбетов приключи обрата, 10 минути откакто се появи на терена. Нападателят съблече фланелката си след гола, а в добавеното време получи втори жълт картон за удар с лакът в лицето на Филип Билинг, за което бе изпъден.

Дания заема 2-рата позиция в класирането с актив от 3 пункта. Казахстан се намира на 4-ото място в подреждането със същия брой точки.