Жребият за финалната осмица в турнира за Купата на България

...

Ясен е жребият за баскетболната купа

Жребият за финалната осмица в шампионата за Купата на България по баскетбол за мъже беше изтеглен в зала „ Триадица “ в София. Надпреварата ще се организира сред 24 и 28 март в „ Арена Ботевград “, а в нея ще вземат участие първите осем тима във краткотрайното класиране в Националната баскетболна лига за мъже.

Четвъртфиналите ще се играят на 24 и 25 март, полуфиналите са планувани за 26 март, а финалът ще се организира на 28 март.

Жребият за четвъртфиналните двойки беше дирижиран, като съставите от топ 4 във краткотрайното класиране в шампионата можеха да се срещнат единствено с тимовете от втората четворка в подреждането. Разпределението за полуфиналите стана ясно след недирижиран чоп.
Четвъртфинали 24 март (четвъртък) 17 часа Черноморец (Бургас) - Берое (Стара Загора) 20 часа Рилски състезател (Самоков) - Академик (Пловдив) 25 март (петък) 17 часа Левски - Спартак (Плевен) 20 часа Балкан (Ботевград) – Ямбол Полуфинали 26 март (събота)
17 часа Рилски състезател (Самоков)/Академик (Пловдив) - Черноморец (Бургас)/Берое (Стара Загора)
20 часа Балкан (Ботевград)/Ямбол - Левски/Спартак (Плевен) Финал 28 март (понеделник)
Източник: bnr.bg