Женският шампион по ханбал Бяла отпадна от евротурнира Купата на

...

Женският шампион по ханбал отпадна от третия по сила турнир в Европа

Женският първенец по ханбал Бяла отпадна от евротурнира Купата на ЕХФ от гръцкия Артас.

Първият мач от втория кръг на шампионата сред двата отбора приключи при резултат 21:21. Това е третия по мощ шампионат на Стария континент.

Местните " бели тигрици " официално се водеха посетители, само че все пак водеха в резултата още от началото. Преднината им доближи четири гола, само че на почивката изоставаха с 10:11. След неколкократна промяна на водачеството, финалната сирена пристигна при 21:21.

Най-резултатна бе звездата на българския отбор Кристина Баби, която се регистрира с 10 попадения.

" В отбрана доста ни вкараха. Имахме неточности в пасовете. За първи път играем на европейско равнище и всички сме малко напрегнати ", показа след срещата треньорът на Бяла Виктория Жосан.

В реванша възпитаничките на Виктория Жосан изоставаха на почивката с 4 гола при резултат 15:19. След паузата гъркините още веднъж бяха по-резултатни, което им оказа помощ да се поздравят с успеха.

Автори: Андрей Кючуков и Светослав Шаламанов