Женският национален отбор на България по футбол започна Европейските квалификации

...

България победи Казахстан в Европейските квалификации

Женският народен тим на България по футбол стартира Европейските квалификации в група C4 с победа с 1:0 като посетител на Казахстан. Голът означи Симона Петкова в добавеното време на първата част.

България стартира мача добре и сътвори няколко положителни положения в първата част.

Минута преди края на първото полувреме " лъвиците " пропуснаха дузпа. Лора Петрова беше повалена в наказателното поле от Мария Демидова и съдийката Мелиз Йозчийдем от Турция уточни бялата точка. Ивана Найденова не съумя да осъществя дузпата.

В 5-ата минута на продължението на първата част Симона Петкова даде задатък в резултата за нашите.

Домакините пробваха да натиснат " лъвиците " при започване на второто полувреме, само че до 65-ата минута България обърна нещата в своя изгода и си издейства няколко положителни шанса посредством Лора Петрова на два пъти, Йоана Станкова и Евдокия Попадинова.

Втората среща на българките е на 9-и април от 18:00 часа на стадион " Александър Шаламанов " против Армения.

Арменките паднаха тежко от Румъния с 0:5 на собствен терен.