Женският национален отбор на Англия спечели домашното си Европейско първенство

...

Англия с първа евротитла

Женският народен тим на Англия завоюва домашното си Европейско състезание и заслужи първа огромна купа. Пред 90 000 на ст. " Уембли " " лъвиците " се постановиха на финала с 2:1 след продължения над Германия.
Това е първо извоювано състезание от " Родината на футбола " след 1966 година, когато мъжкият тим победи на осмото Световно състезание след триумф с 4:2 още веднъж над Германия (ФРГ) и на " Уембли ", и отново след продължения.
Отборът на домакините доминираше напълно през първото полувреме, само че пропусна няколко чисти положения и нулевото тъждество се резервира до почивката.
След страховит дълъг пас Кейра Уолш изведе Ела Туун (61), която невъзмутимо трансферира вратарката на Бундестима и накара митичния стадион да избухне.
Германките, който играха без контузената си звезда Александра Поп, качиха оборотите и поеха надзор върху мача. Тибеа Васмут откри Лина Магъл (79), която прати топката в долния ъгъл на вратата на Англия.
В продълженията англичанките сграбчиха успеха в 112-ата минута, когато след безредие Клои Кели с прекрасен удар от наказателното поле още веднъж осъществя. Така Бундестимът записа първа загуба в деветия еврофинал.