Юношеският национален отбор на България до 16 г. завърши на

...

Юношите до 16 години завършиха втори на престижен турнир в Сърбия

Юношеският народен тим на България до 16 година приключи на второ място в влиятелния интернационален другарски шампионат " Милян Милянич ".

Нашите момчета изгубиха финала с 1:2 пред домакините от Сърбия. В конкуренцията присъединяване взеха още селекциите на Черна гора и Северна Македония.

Във финалния конфликт домакините поведоха с 2:0 до почивката след голове на Филип Матияшевич и Павле Щулич от дузпа. " Лъвчетата " върнаха едно попадение в 84-ата минута. Голмайсторът беше влезлият като запаса Васил Василев.

След края на срещата съставът на Тодор Симов завоюва и две самостоятелни оценки. Те бяха за Огнян Владимиров (най-добър вратар) и Никола Генчев, който получи наградата за най-хубав голмайстор.

Футболните национали на България до 16 години стартираха с триумф на интернационален другарски шампионат

Юнощите са постановиха над Черна гора с 2:0