Юношеският национален отбор на България по футбол до 16 г.

...

Футболните национали на България до 16 г. завършиха на второ място в приятелския турнир “Милян Милянич

Юношеският народен тим на България по футбол до 16 година приключи на второ място в влиятелния интернационален другарски шампионат “Милян Милянич ”, откакто във финала отстъпи с 1:2 пред домакините от Сърбия.

Във финалния конфликт домакините съумяха да поведат с 2:0 до почивката след голове на Филип Матияшевич и Павле Щулич от дузпа. За българския отбор в 84-ата минута се разписа влезлият като запаса Васил Василев.

След края на срещата съставът на Тодор Симов завоюва и две самостоятелни оценки. Огнян Владимиров завоюва премията за най-хубав вратар, а Никола Генчев получи наградата за най-хубав голмайстор.

В конкуренцията присъединяване взеха още селекциите на Черна гора и Северна Македония.