Женският футболен отбор на Барселона спечели за втори път титлата

...

Женският отбор на Барселона спечели за втори път титлата в Шампионската лига след успех над Волфсбург

Женският футболен тим на Барселона завоюва за повторно купата си в Шампионската лига, като победи немския Волфсбург с 3:2 на финала пред препълнения стадион " Филипс Арена " в Айндховен, на който имаше повече от 33 хиляди фенове. Първият триумф на каталунския отбор бе от 2021 година.

Испанският тим направи впечатляващ поврат, откакто на почивката изоставаше в резултата с 0:2. Още в третата минута на мача полякинята Ева Пайор изведе Волфсбург напред в резултата, а в 37-ата минута тя асистира на националката на Германия Александра Поп, която направи 2:0.

Каталунките започнаха обрата посредством Патрисия Гуихаро в 48-ата минута, а още веднъж тя направи 2:2 единствено две минути по-късно. Шведката Фридолина Ролфьо донесе триумфа на Барселона 20 минути преди края на постоянното време.

Делегат на мача бе българката Ивета Банкова, която е началник на Международния отдел на БФС.