Изненадващият лидер в Бундеслигата Унион (Берлин) най-накрая беше победен, след

...

Айнтрахт нанесе първо поражение на изненадващия водач в Бундеслигата

Изненадващият водач в Бундеслигата Унион (Берлин) най-сетне беше надвит, откакто отстъпи с 0:2 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 8-ия кръг. Независимо от това столичани резервират първото си място в класирането.

Айнтрахт се поздрави с триумф най-много поради мощното си първо полувреме, в което осъществя два гола. Марио Гьотце се разписа за 1:0 в 12-тата след асистенция на Рандал Коло Муани, а в 42-рата Йеспер Линдстрьом удвои след самостоятелна акция. Малко преди втория гол преотстъпеният от Ювентус Лука Пелегрини удари греда.

Унион се “събуди ” чак след почивката, само че не съумя да промени резултата, тъй като вратарят Кевин Трап избави всичко. На “железните ” не им оказа помощ и изгонването на Коло Муани от игра за втори жълт картон в 69-ата.

През идната седмица Айнтрахт чака Тотнъм в Шампионската лига, а Унион ще гостува на Малмьо в Лига Европа.