Изненадващият лидер в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) запазва първото си място

...

Синът на Лилиан Тюрам остави Борусия на върха

Изненадващият водач в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) резервира първото си място и след този кръг, откакто завоюва с 2:1 гостуването си на Байер (Леверкузен). На всичко от горната страна “жребците” оставиха първенеца Байерн (Мюнхен) на 4 точки зад себе си.

Футболистите от “Борусия Парк” демонстрираха отлична резултатност при относително по-малкото си на брой положения и в последна сметка си заслужиха триумфа. Оскар Венд осъществя в 18-ата минута на празна врата след съвършена акция на Маркус Тюрам. Само седем минути по-късно обаче Кевин Фоланд изравни след ювелирно извеждащо подаване на Лукас Аларио. Синът на Лилиан Тюрам отново даде задатък на Борусия, като попадението беше близнак на първото.

Last 6 #Bundesliga games for @MarcusThuram

4 5 goals
3 4 assists#DieFohlen #B04BMG 1-2 pic.twitter.com/i4UNGTDESg
— Gladbach (@borussia_en) November 2, 2019
През втората част гостите не се пропукаха в защита и победиха. В заключителни секунди Леон Бейли от състава на Леверкузен беше изпъден за удар без топка.

“Аспирините” нямат победа от четири кръга насам и са чак на десета позиция. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ
Бундеслига 10 кръг, събота 2 ноември  Байер Леверкузен 1:2краен резулат  Борусия Мьонхенгладбах