Изминалият кръг на Първа лига бе белязан от дербито на

...

Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг

Изминалият кръг на Първа лига бе белязан от дербито на върха сред Лудогорец и Левски. Шампионите стигнаха до триумфа с 2:1 и си върнаха лидерската позиция. “Орлите” към този момент са с една точка пред “сините”. Третият ЦСКА-София се възползва от неверната стъпка на отбора от “Герена” и се изравни по точки с градския противник.

Берое продължава да резервира преодолима отдалеченост от върха, като в точи кръг победи с 2:1 Витоша (Бистрица) с 2:1. Ботев (Пловдив) се оправи с 2:1 с Черно море, до момента в който Локо (Пловдив) загуби с 0:1 при визитата на Дунав. Славия не срещна огромни проблеми със Септември и победи с 3:1. Единственото тъждество в кръга пристигна сред Верея и Ботев (Враца) - 2:2.

Даниел Кайзер (Ботев Пловдив)
Стражът на “канарчетата” изигра доста постоянен мач против Черно море. Кайзер се отличи с няколко основни намеси, с които оказа помощ на Ботев да завоюва извънредно значими три точки в Първа професионална лига. (2)

Давид Яблонски (Левски)
Бранителят на “сините” бе най-стабилното звено в защитата на отбора в дербито в Разград. Чехът се оправи във всички единоборства с нападателите на Лудогорец и в случай че и неговите сътрудници в защита и най-много вратарят Мартин Полачек бяха на равнище, най-вероятно Левски нямаше да загуби борбата за върха. (4)

Козмин Моци (Лудогорец)
Защитникът на разградчани се нагърби с управлението на защитата на отбора, като изключително в последните минути на срещата с Левски се отлчичи с няколко доста основни намеси, с цел да резервира вратата на Ренан. Най-силното му деяние бе две минути преди края, когато се метна на шпагат в краката на Габриел Обертан, с цел да избие топката на излизащия в чиста позиция французин. (2)

Лудогорец - Левски @@@
Божидар Чорбаджийски (ЦСКА-София)
Младият бранител на ЦСКА-София сподели постоянна игра при успеха с 3:0 над Етър, като не даде доста благоприятни условия на противниковите играчи за гол. Самият той обаче съумя да се разпише, откакто при едно осъществяване на корнер се оказа най-съобразителен и откри резултата за своя отбор. (1)

Натанаел (Лудогорец)
Крайният защитник на “орлите” бе доста деен в дербито с Левски, като има сериозна заслуга за първия гол в мача, откакто негов удар не бе спрян добре от Полачек и бе довкаран от Джоди Лукоки. Освен това бразлиецът бе покрай попадение, откакто негов отдалечен удар срещна горната греда на вратата на “сините”. (2)

Владимир Гаджев (Берое)
Прекрасен дебют за халфа със зеления екип. Опитният футболист бе в основата на съвсем всяка офанзива на гостите от Стара Загора против Витоша (Бистрица). Гаджев се отличи и с съвършена асистенция за първия гол на Мартин Камбуров. (1)

Витоша (Бистрица) - Берое @@@
Антонио Вутов (Ботев Пловдив)
Младият полузащитник даде старта за значимия триумф на “жълто-черните” против Черно море. Юношата на Левски заби първото попадение, откакто получи пас от Тодор Неделев. До 76-ата минута, когато бе заменен, той свърши доста работа в построяването на офанзивите на тима. (1)

Георги Йомов (Славия)
Младият футболист продължава да демонстрира израстване на терена, макар че атакуващият футболист си сътвори главоболия отвън " зеления килим ". Талантът на “белите” направи асистенция за първия гол, бе в основата на втория и самичък осъществя третото попадение в мрежата на Септември (София). (3)

Славия - Септември @@@
Вандерсон (Лудогорец)
Атакуващият халф на Лудогорец за следващ път се потвърди като основен състезател за разградчани във значимите дуели. След като вкара решителния гол за триумфа над ЦСКА-София с 1:0 в 5-ия кръг, този път бразилецът донесе успеха за отбора си над Левски с попадението си за крайното 2:1. (4)

Жоржиньо (ЦСКА-София)
Крилото на “червените” бе доста деен в предни позиции в срещата с Етър, като положителната му игра се увенча с попадение във вратата на Христо Иванов. Жоржиньо откри чудесно топката в долния ляв ъгъл на стража. (1)

Мартин Камбуров (Берое)
Макар и да е на 38 години, нападателят не стопира да бележи за Берое. Той беше с съществена роля за обрата против Витоша (Бистрица) за успеха с 2:1, вкарвайки и двете попадения за заралии, едното от които в 89-ата минута на мача. Така Камбуров към този момент има 210 гола в родния хайлайф. (2)