Internazionali BNL d’Italia, първи кръгМарин Чилич – Матео Арналди 6-1,

Марин Чилич и Кристиан Гарин започнаха успешно в Рим

Internazionali BNL d’Italia, първи кръг

Марин Чилич – Матео Арналди 6-1, 6-4

Кристиан Гарин – Франческо Пасаро 6-3, 6-2

Марин Чилич стартира присъединяване си на Мастърс шампионата в Рим с двусетов триумф над 277-мия в света Матео Арнелди. Макар да не бе изцяло безапелационен в по-голямата част от втория сет, хърватинът не позволи изненада и откри място в идната фаза.

Там негов конкурент ще бъде Камерън Нори или Лука Нарди.

Напълно съгласно упованията, Чилич пое самодейността през цялото време, реализирайки ранен пробив откакто загуби единствено четири точки в първите три гейма. Арналди прекъсна серията на своя конкурент, само че хърватинът бързо си върна контрола върху играта и направи нова серия от три следващи извоювани гейма, надделявайки изрично с 6-1 в първата част.

Във втория сет 21-годишният италианец оказа много по-сериозна опозиция и завоюва първите си четири сервис гейма. Шампионът на US Open за 2014 година обаче не му разреши да се откъсне в резултата и постоянството му бе възнаградено с пробив за 5-4. Опитният деец не пропусна разкрилата се пред него опция и завърши мача със сервис гейм на 15, оформяйки крайното 6-1, 6-4 по-късно под час и половина игра.

Успешен старт във Вечния град записа и Кристиан Гарин. Чилиецът надви над различен участващ с „уайлд кард“ представител на домакините – намиращия се на 366-о място в ранглистата Франческо Пасаро. В идващия си мач обаче Гарин ще се изправи против доста по-тежко тестване – седмия в схемата Карлос Алкарас.

В откирващия гейм Пасаро избави брейкпойнт и завоюва подаването си, само че Гарин бързо изравни, след което съперниците си размениха по два пробива за 3-3. Веднага по-късно обаче чилиецът реши сета по решителен метод. Световният №39 усъвършенства доста представянето си и загуби единствено две точки в идващите три гейма, записвайки два поредни брейка за 6-3.

Противно на развиването на играта, Пасаро проби още при започване на втория сет, след което усили задатъка си на 2-0. Това обаче не обезвери Гарин и от този миг нататък южноамериканецът доминираше изрично над 21-годишния си конкурент. Носителят на пет ATP трофеи не загуби повече геймвое до края и победи с 6-3, 6-2.