Илейн Томпсън записа рекорд за сезона и постижение №1 в

...

Илейн Томпсън №1 в света за сезона и на 200 метра

Илейн Томпсън записа връх за сезона и достижение №1 в света за годината с 22.00 секунди и завоюва спринта на 200 метра в държавния шампионат по лека атлетика на Ямайка. Томпсън, която завоюва и на късата отдалеченост в петък, бягаше зад Шели-Ан Фрейзър-Прайс в първите 50 метра, само че я изпревари и завоюва първото си злато на 200 метра от 2015-а година насам. Фрейзър-Прайс, която загуби на 100 метра с фотофиниш, приключи на второто място с 22.22 секунди, а трета остана Скилони Калвърт с 22.92.

" Най-накрая мога да поспя и да хапна нещо. Връщаме се от началото. Съвсем скоро е Префонтен и би трябвало още веднъж да се съсредоточвам ", съобщи олимпийската шампионка Илейн Томпсън след края на 4-дневния шампионат и добави, че има желание да бяга и на 100, и на 200 метра на международните финали. Те стартират на 28-и септември в Доха.

Рашийд Дуайър завоюва мъжкия спринт на 200 метра с време 20.23 секунди. Победителят на 100 метра Йоан Блейк приключи втори с 20.27 секунди, а Андре Юърс остана трети с 20.48.

Шерика Джаксън записа персонален връх с 48.78 секунди и завоюва втората си купа на Ямайка в бягането на 400 метра за дами. Това време е и второто най-хубаво за годината след достижението на олимпийската шампионка Шона Милър-Юибо от Бахама (49.05).

" В последните месеци работих доста. 2018-а беше почивна година за мен и трябваше да си върна скоростта, силата и кондицията. Мисля, че го направих, тъй като записах персонален връх в кариерата ми ", сподели Джаксън в изявление за Ройтерс.
Световната шампионка Даниел Уилямс беше дисквалифицирана от бягането на 100 метра с трудности, а три други състезателки получиха травми, което принуди локалната федерация по лека атлетика да анулира старта. Мъжкият беше извоюван от първенеца в Игрите на английската общественост Роналд Леви с 13.23 секунди. Зад него останаха международният вицешампион до 20 години Орландо Бенет с 13.27 и Андрю Райли с 13.33.
Шаниека Рикетс отбрани короната си в тройния скок с 14.73 метра. Тя приключи пред Кимбърли Уилямс (14.39), а О'Дейн Ричардс, бронзов медалист от международното състезание през 2015-а година, завоюва тласкането на гюле с 19.93 метра.