Хари Кейн отбеляза своя мач номер 400 за Тотнъм с

...

Тотнъм подчини Евертън, Хари Кейн с 400 гола за клуба

Хари Кейн означи своя мач номер 400 за Тотнъм с гол от дузпа през второто полувреме и " шпорите " победиха с 2:0 Евертън в мач от десетия кръг на британското състезание по футбол. Те са равни по точки с втория Манчестър Сити и изостават с една от водача Арсенал.

Евертън се защитаваше добре в Лондон и пропиля няколко положения, само че Джордан Пикфорд събори съотборника си в националния тим Кейн малко преди приключването на един час игра, а капитанът не сбърка от бялата точка.

Тотнъм доминираше след почивката и вкара втори гол посредством Пиер-Емил Хьойберг, който оформи крайния резултат в 86-ата минута.

Поражението остави Евертън на 14 място в класирането с актив от 10 точки, колкото има и градският противник Ливърпул преди срещата с Манчестър Сити на следващия ден.
 Уулвърхемптън победи Нотингам Форест с 1:0