Гриигор Димитров се изправя срещу рекордьора по титли от Големия

...

НА ЖИВО: Григор Димитров срещу Роджър Федерер

Гриигор Димитров се изправя против рекордьора по трофеи от Големия шлем Роджър Федерер в дуел от осминафиналите на " Уимбълдън ". Българският тенисист ще преследва първа победа против именития швейцарец, откакто загуби всяка една от петте им срещи досега.

" Дневник " следи развиването на дуела в действително време гейм по гейм. Срещата сред Димитров и Федерер ще бъде излъчена директно по " Евроспорт 2 ". Победителят от мача ще се изправи в четвъртфиналите против Милош Раонич или Александър Зверев.

Димитров и Федерер ще играят за пръв път на тревни кортове. Последната им среща беше в третия кръг на миналогодишния Australian Open, когато Федерер завоюва с 6:4, 3:6, 6:1, 6:4. Две седмици по-рано той се наложи с 6:4, 6:7 (4), 6:4 на четвъртфиналите в Бризбейн, а през 2015 година в полуфиналите на същия шампионат записа триумф с 6:2, 6:2. Другите им два мача са в зала в Базел на фаза четвъртфинал - 7:6 (4), 6:2 през 2014 година и 6:3, 7:6 (2) през 2013 година

Световният №1 Анди Мъри се класира за четвъртфиналите. Двукратният първенец в Лондон победи французина Беноа Пер със 7:6 (1), 6:4, 6:4. Той ще продължи отбраната на купата против американеца Сам Куери, който завоюва маратонски конфликт с южноафриканеца Кевин Андерсон - 5:7, 7:6 (5), 6:3, 6:7 (11), 6:3.

Всичко, което би трябвало да знаете за:Уимбълдън (458)
Източник: dnevnik.bg