Гръцкият Олимпиакос победи тима на Монако със 71:54 (8:15, 25:11,

...

Везенков отбеляза 10 точки за победата на Олимпиакос

Гръцкият Олимпиакос победи отбора на Монако със 71:54 (8:15, 25:11, 17:10, 21:18) като хазаин в първа среща от четвъртфиналния плейоф сред двата тима в Евролигата по баскетбол за мъже. Отборът от Пирея, чийто екип носи българският национал Александър Везенков, поведе в серията.

Везенков осъществя 10 точки и овладя 5 битки за 27 минути на терена.

Домакините започнаха сковано дуела и изоставаха с 8:15 след първата четвърт, само че до почивката наваксаха и поведоха с 33:26. През второто полувреме баскетболистите на Олимпиакос, които приключиха на второ място в постоянния сезон на шампионата, превъзхождаха противника и не позволиха Монако още веднъж да се приближи в резултата. След трета част гръцкият гранд дръпна с 50:36 преди последната четвърт и до края задържа задатъка си.

Йоргос Принтезис и Шакил Маккисик означиха по 12 точки, Томас Уолкъп вкара 11, а Костас Слукас добави 10 точки за успеха на Олимпиакос.

За гостите от Монако Майк Джеймс и Донтей Хол приключиха с по 10 точки.

Втората среща е в петък, 22 април още веднъж в Атина, а третият дуел е плануван за 27 април във Франция. Играе се до три победи от пет вероятни мача, а спечелилият ще се класира за Финалната четворка на Евролигата в Белград (Сърбия) сред 19 и 21 май.
Източник: bnr.bg