Гърция започна с победа участието си в новото издание на

...

Пойет тръгна с победа в официалния си дебют начело на Гърция

Гърция стартира с победа присъединяване си в новото издание на Лигата на нациите. Елините надделяха с 1:0 като посетител Северна Ирландия в среща от група "В " на Лига С. Единственото попадение на "Уиндзор Парк " вкара Анастасиос Бакасетас в 39-ата минута.

Първото полувреме беше относително скучно, само че гостите играха малко по-организирано и съумяха да вземат задатък след гол на Анастасиос Бакасетас в 39-ата минута. Футболистът на Трабзонспор се възползва от подаване на Лимниос и прати топката в мрежата на северноирландците, които насочиха единствено един удар до почивката.

Играта на домакините се оживи малко след влизането на ветерана Кайл Лафърти. Центриранията пред вратата на Влаходимос зачестиха, само че стражът на Бенфика беше постоянен в намесите си.

Въпреки че не впечатлиха с представянето си, гърците стигнаха до трите точки и към този момент гледат с оптимизъм към визитата на Косово в неделя. Следващият мач на Северна Ирландия ще е като посетител на Кипър.