Футболист №1 на България за последните три години Кирил Десподов

...

Кирил Десподов асистира за решаващия гол при победата на ПАОК над лидера АЕК Атина в гръцката Супер лига

Футболист №1 на България за последните три години Кирил Десподов се появи като запаса за ПАОК Солун при домакинската победа над водача в класирането АЕК Атина с 3:2. Българинът влезе в игра в 77-та минута, когато отборът му падаше с 1:2 в резултата.

Йоанис Константелиас изведе тима от Солун напред в резултата още в третата минута, само че Орбелин Пинеда изравни за АЕК шест минути по-късно.

В 75-та минута опитният хърватин Домагой Вида направи цялостен поврат за гостите от Атина. Две минути по-късно Десподов влезе на терена на мястото на Андрия Живкович.

В 81-та минута Йоанис Константелиас вкара втория си гол в мача за 2:2.

В последната минута испанският бранител на ПАОК Жоан Састре направи 3:2 и хвърли в възторг публиката на стадион " Тумба ". Той засече топката след центриране на Десподов от корнер.

Така ПАОК се изкачи на второ място в класирането. Тимът от Солун е към момента на цели 4 точки зад АЕК Атина, само че е с равни точки с Панатинайкос и с по-добри индикатори и с една задатък пред Олимпиакос.