Фрайбург се изкачи на второ място в класирането на Бундеслигата,

...

Нов жесток шамар за Унион, този път отнесе 4 гола от Фрайбург

Фрайбург се изкачи на второ място в класирането на Бундеслигата, откакто разгроми Унион Берлин с 4:1 вкъщи с хеттрик на Винченцо Грифо през първото полувреме.

Италианецът вкара две дузпи и приключи отлична контраофанзива на отбора, с цел да сложи Фрайбург на четири точки зад водача Байерн Мюнхен, който завоюва с 2:0 против Шалке 04 в събота. Фрайбург е на две точки пред Република България Лайпциг след 15 мача от началото на сезона.

Михаел Грегорич осъществя четвъртото попадение за Фрайбърг в добавеното време на шампионата полувреме.

Това беше трети следващ мач в шампионата за Унион без победа. Отборът се смъкна до пето място в класирането.

Унион пропусна дузпа посредством Робин Кнохе, преди да остане с 10 души след червен картон на Диего Лейте в 19-ата минута. Свен Мишел вкара четвъртата дузпа в мача в 87-ата минута.

Източник: novsport.com