Феноменалната форма на Арсенал от началото на годината продължи, след

...

Без Букайо Сака, Арсенал се справи с Лутън с 2:0

Феноменалната форма на Арсенал от началото на годината продължи, откакто " артилеристите " победиха Лутън с 2:0 като хазаин в дуел от 31-ия кръг на Висшата лига.

Така лондончани още веднъж се изкачиха краткотрайно на лидерската позиция във Висшата лига, до момента в който " шапкарите " остават първи под границата за изпадане.

Старши треньорът на Арсенал Микел Артета направи четири промени след нулевото тъждество против Манчестър Сити. Якуб Кивиор, Жоржиньо и Габриел Жезус останаха на пейката, до момента в който Букайо Сака беше отвън състава на " артилеристите ". На тяхно място започнаха Олександър Зинченко, Емил Смит-Роу, Леандро Тросар и Рийс Нелсън.

Арсенал извоюва триумфа си още в първото полувреме, откакто Кай Хаверц асистира на капитана Мартин Йодегор, с цел да открие той резултата в 24-ата минута.

В края на първото полувреме центриране от Емил Смит-Роу провокира автогол на Дайки Хашиока, с което домакините удвоха преднината си.

След почивката " артилеристите " ловко направляваха задатъка си, с цел да запишат девети триумф в шампионата през актуалната календарна година.

В идващия кръг Арсенал гостува на Брайтън, а по-късно му следва даомкинство Байерн Мюнхен в конфликт от четвъртфиналната фаза на Шампионската лига. Лутън е хазаин на Борнемут през уикенда във Висшата лига.

В другия мач по същото време довечера Брентфорд и Брайтън не излъчиха победител - 0:0.