Етър спечели с 2:1 домакинството си на Славия в мач

...

Два автогола осигуриха победата на "Етър" срещу "Славия"

" Етър " завоюва с 2:1 семейството си на " Славия " в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Четвъртият триумф на " виолетовите " от началото на сезона пристигна след поврат и два автогола след почивката.

" Болярите " нападнаха повече в първите минути, само че не стигнаха до чиста голова заплаха пред Атонис Стергиакис. В 14-ата минута столичани доближиха до попадение. Иван Минчев центрира от ъглов удар и младият Калоян Кръстев с глава откри резултата.

След попадението домакините не съумяха да основат съществено напрежение пред вратата на гостите, а в другото наказателно поле " Славия " пропусна да осъществя втори гол. В 40-ата минута отдалечен удар на кенийския бранител Омар Абуд затрудни вратаря Христо Иванов.

Четири минути по-късно голмайсторът Кръстев направи независим пробив, стигна до дребното наказателно поле, само че ударът му излезе в навън.

Втората част започва със сериозен напън на тима от Велико Търново. Пет минути след възобновяване на играта домакините имаха късмет да изравнят, само че диагонален удар на запаса Иван Стоянов мина около вратата.

В 59-ата минута на дуела опитният Стоянов центрира отляво и бранителят Абуд Омар си вкара безразсъден автогол, който постави началото на обрата.

Десет минути по-късно " белите " можеха да си върнат задатъка. Минчев изведе Кръстев и младият нападател стреля на сантиметри около страничната греда.

В 74-ата минута Чавдар Ивайлов центрира от корнер и Стергиакис също си вкара автогол, давайки задатък на домакините.

Само минути по-късно " Славия " имаше късмет да изравни. Стефан Велев стреля от наказателното поле, само че топката срещна страничния дирек, а при последвалата добавка Чигози Мба стреля от външната страна на горната греда.

В последната минута на постоянното време Минчев центрира от фаул и удар с глава на Андреа Христов мина на сантиметри от страничната греда на вратата на " Етър ".

След този триумф домакините имат актив от 18 точки на 12-а позиция. " Славия " остава на остава позиция в класирането с пет точки повече.
Източник: btvnovinite.bg