Етър“ победи с 2:1 над Ботев“ Враца във Велико Търново

...

"Етър" удари "Ботев" Враца, Божинов пак бележи

" Етър “ победи с 2:1 над " Ботев “ Враца във Велико Търново в среща от 18-ия кръг на Първа футболна лига.

Двубоят стартира чудесно за домакините, които поведоха в резултата след единствено седем минути игра. Атакуващият футболист на " болярите " Даниел Младенов се разписа, откакто получи прелестно извеждащо подаване от Георги Сърмов.

В 42-ата минута отборът на Красимир Балъков повиши на 2:0. Димо Атанасов центрира в наказателното поле към Венцислав Василев, който наказа несигурната интервенция на стража на врачани Красимир Костов.

В 49-ата минута Петър Атанасов изведе Валери Божинов и той с едно допиране прати топката в мрежата на Христо Иванов, намалявайки изоставането на врачани.

В 52-ата минута Венцислав Керчев от " Ботев “ получи пряк червен картон. Младежкият национал влезе жестоко в краката на Венци Василев и бе изпъден.

„ Етър “ събра 27 точки и се изравни с шестия в класирането тим на „ Черно море “, а „ Ботев “ е осми с актив от 24.

" Етър ": 1. Христо Иванов, 21. Венцислав Василев, 14. Иван Скерлев, 16. Пламен Гълъбов, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов, 22. Никола Колев, 10. Велко Батрович, 11. Даниел Младенов, 8. Румен Руменов, 88. Флорент Боджадж

" Ботев " Враца: 33. Красимир Костов, 11. Андеас Васев, 18. Илия Миланов, 26. Мариян Иванов, 37. Венцислав Керчев, 7. Георги Вълчев, 14. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов, 94. Юлиян Ненов, 71. Емил Стоев, 86. Валери Божинов
Източник: btvnovinite.bg